Медики Міністерства внутрішніх справ пройдуть навчання з ментального здоров’я за стандартами США
Опубліковано в « Новини»

У сучасних умовах війни питання ментального здоров’я стає надзвичайно важливим. Українські військові, нацгвардійці та працівники поліції щоденно стикаються з надзвичайними фізичними та психологічними навантаженнями, що вимагає якісної та ефективної допомоги. У зв’язку з цим Міністерство внутрішніх справ України розпочинає новий проєкт у співпраці з американськими експертами, спрямований на підвищення кваліфікації медиків у сфері психічного здоров’я.
Співпраця з Global Response Medicine
Разом із начальником департаменту охорони здоров’я МВС Лілією Бойко представники відомства зустрілися з делегацією американської волонтерської організації Global Response Medicine (GRM). Основна мета зустрічі — обговорення проведення тренінгів для медичних працівників міністерства.
Це вже не перший спільний проєкт з GRM. У рамках попередньої співпраці українські медики проходили навчання за напрямками невідкладних станів, хірургії та лікування опіків. За рік реалізації програми понад 50 українських лікарів стажувалися у клініках США, а сотні пройшли тренінги від американських фахівців в Україні.
Проєкт «Ментальні рани України»
Новий етап співпраці — запуск програми «Ментальні рани України», спрямованої на надання психологічної допомоги військовослужбовцям та правоохоронцям. Делегацію GRM очолює заступник директора Андреа Лейнер, а до її складу увійшли представники організації HomeBase та медичної школи Гарвардського університету. Американські експерти мають значний досвід у лікуванні психологічних травм та працюють із ветеранами у США.
У рамках візиту делегація відвідала перший Центр ментального здоров’я МВС, де військовим, нацгвардійцям та поліцейським надають психологічну, психічну допомогу та фізичну реабілітацію. Американські експерти високо оцінили рівень організації реабілітаційного процесу та були приємно здивовані рівнем цифровізації української медицини. Зокрема, вони відзначили можливість отримання направлення на комісію та висновку онлайн, що відповідає практиці, впровадженій для ветеранів у США.
Важливим аспектом співпраці стане обмін досвідом між українськими та американськими фахівцями. Українські медики мають унікальний досвід роботи в умовах війни, зокрема, у питаннях реабілітації військових, які повернулися з полону. Ці знання можуть стати корисними для їхніх американських колег.
Важливість навчання за стандартами США складно переоцінити. Підвищення кваліфікації українських медиків дозволить їм надавати ще якіснішу допомогу військовим, сприяючи швидшій реабілітації та поверненню до служби. Окремо слід відзначити Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?», ініційовану першою леді Оленою Зеленською, яка також спрямована на підтримку психологічного благополуччя громадян.
Завдяки такій міжнародній співпраці Україна отримує можливість інтегрувати найкращі світові практики у сфері ментального здоров’я, що, у свою чергу, сприятиме зміцненню здоров’я та боєздатності українських захисників.
Читати більше
Залишити коментар
Зверніть увагу, що всі поля обов'язкові для заповнення.
Ваш email не буде опубліковано. Він буде використовуватись виключно для подальшої вашої ідентифікації.
Всі коментарі проходять попередню перевірку і публікуються тільки після розгляду модераторами.
Коментарі
Ваш коментар буде першим!