The Psychologist

Як працювати з тими, хто заробляє набагато більше

Опубліковано в « Професія»

Як працювати з тими, хто заробляє набагато більше
6 хв читання
17/02/2025
Like
0
Views
578

Кожна професія має свій потенціал прибутку і всім відомо, що в бізнесі цей потенціал найбільший. Тим не менше, я дуже часто чую від колег таке:

“А якщо мій клієнт дізнається, що я заробляю менше ніж він?”

Почнемо з кінця: він це знає. Ви ще не знайомі, та власник заводу або холдингу з 3 тис. співробітників розуміє, що психолог, який працює сам на себе і має ФОП, не може фізично заробляти стільки ж або більше. Тож не варто намагатися його переконувати в протилежному.

"Як вам вдається працювати з людьми, які мають великі статки та авторитет — такими впливовими фігурами?" — ще одне з найчастіших запитань.

"А я з ними не міряюсь авторитетами", — моя звична відповідь.

Ви маєте зрозуміти одну важливу річ: поки ваш клієнт — власник чи СЕО бізнесу — заробляв свої мільйони, ви здобували безцінні знання. Зараз у нього є гроші, а у вас — знання, як побудувати діалог так, щоб клієнт знайшов відповіді на питання, які його турбують. До того ж, послуги фахівця в цій галузі мають високу вартість.

Попри свої статки та авторитет, клієнт звертається до вас за чимось більш цінним — тим, що сподівається отримати від вашої співпраці. Якщо ви зосереджені на власних сумнівах, це лише шкодить вашій роботі. Коли такі думки виникають під час сесій, варто обговорювати їх на супервізії чи особистій терапії. Адже на сесіях з клієнтом ми зосереджуємося виключно на його запитах.

Але в цьому питанні є інший шар і дійсно, авторитет та довіру у такої людини варто вибудувати. Що це означає?

  1. Вести діалог на рівних. Такі люди одразу відчувають, коли перед ними ніяковіють або займають позицію підлеглих, коли намагаються догодити і лестять – все це буде програшною стратегією і вдалої роботи може не вийти.
  2. Визнання авторитету та статусу клієнта. Ви працюєте на рівних але визнаєте статус клієнта. Тут існує дуже тонка грань — якщо ви її не відчуєте й певним чином зачепите статус клієнта, це може призвести до припинення вашої співпраці.
  3. Говорити мовою клієнта. Власники бізнесу цінують розумних, інтелектуальних психологів та коучів, але важливо пам'ятати: не варто використовувати надто складну професійну термінологію, яка може поставити клієнта в незручне становище. Якщо клієнт не розуміє ваших пояснень, це може сприйматися як загроза його статусу, що матиме негативні наслідки. Тому, окрім психології, вам потрібно мати широкий кругозір і вміти "перемикатися між різними мовами" спілкування. Особливо це стосується бізнес-мови — знання термінології є необхідним для бізнес-психолога. Клієнт не зобов'язаний розуміти вашу професійну мову, а ви зобов'язані розуміти його.
  4. Мати чіткі домовленості та кордони. Нас поважають тоді, коли ми поважаємо себе. Дуже важливо дати зрозуміти клієнту, що ваш час та ваші особисті кордони такі ж важливі, як і його. Але не лише проговорити це, а й притримуватись цих правил та не порушувати їх при першій нагоді.
  5. Конфіденційність. Ви, безумовно, розумієте важливість етики, але клієнти з бізнесу можуть ділитися не лише особистими секретами, а й конфіденційною інформацією про свою діяльність. Майте на увазі: навіть якщо вас порекомендували клієнту, він може ненароком перевірити вашу надійність, адже власники бізнесу часто є непоганими психологами. Ваш клієнт може поцікавитися інформацією про інших ваших клієнтів. Важливо чітко наголосити на тому, що ви ніколи не розголошуєте інформацію про своїх клієнтів і не називаєте їхніх імен. Варто також запевнити клієнта, що і він може розраховувати на абсолютну конфіденційність у вашій співпраці. Не всі клієнти почуваються комфортно, коли психолог або коуч робить нотатки під час сесії. Тому варто запитати, чи не буде це проблемою, та пояснити, що існує спеціальний протокол ведення та знищення записів.
Як працювати з тими, хто заробляє набагато більше

Останнє питання, яке я чую часто: "Чи потрібно мені мати бізнес, щоб працювати у цій сфері?"

Якщо у вас є такий досвід, безумовно, це дає вам перевагу. Але з власного досвіду можу сказати: коли я займалася бізнесом, у мене зовсім не було часу, щоб якісно присвятити себе психології та коучингу. Все ж таки, це два окремі напрямки, і кожен вимагає величезної кількості уваги.

Важливо заглибитись всередину себе та зрозуміти: чому я задаю ці питання, який вони мають емоційний окрас та усвідомити, які внутрішні переживання та сумніви стоять за ними. Це допоможе вам краще зрозуміти свої професійні межі та впевненіше взаємодіяти з клієнтами, незалежно від їхнього статусу чи фінансового становища.

Така саморефлексія є важливою частиною професійного розвитку, особливо коли йдеться про роботу з високостатусними клієнтами, адже вона допомагає зміцнити вашу професійну самооцінку та покращити якість надання послуг.

Тож підсумуємо: для успішної роботи зі статусними клієнтами необхідні:

  • міцна особиста та професійна самооцінка;
  • високий рівень інтелекту та ерудиції;
  • розуміння бізнес-термінології, навіть за відсутності власного досвіду в бізнесі;
  • чітке дотримання професійної етики
  • І, звісно ж, щира любов до своєї справи та непідробний інтерес до неї!

Читати більше

Like
0
Views
578

Коментарі

Ваш коментар буде першим!

Залишити коментар

Коментувати

Зверніть увагу, що всі поля обов'язкові для заповнення.

Ваш email не буде опубліковано. Він буде використовуватись виключно для подальшої вашої ідентифікації.

Всі коментарі проходять попередню перевірку і публікуються тільки після розгляду модераторами.