Що відбувається зі «стандартом психотерапевта»: роз’яснення для професійної спільноти
Опубліковано в « Новини»

Зараз мережею та професійними спільнотами шириться документ в якому йдеться про «стандарт психотерапевта». Багато фахівців звертаються і до нас в УПЛ і до Європейської Школи Психології з питанням, що це таке, адже там чітко прописано, що для отримання сертифікації потрібен дипломи бакалавра і магістра саме з психології, додаткове навчання методу та сертифікація в МОЗ.
Що таке цей «стандарт психотерапевта» і для кого його створили
Я уточнила це безпосередньо у представників Кабміну. Мені чітко сказали, що цей стандарт розроблений для психотерапевтів, які працюють у закладах охорони здоров’я, тобто в медичних установах. І він справді призначений безпосередньо для таких спеціалістів.
Чому з назви зникло формулювання «для психотерапевтів у закладах охорони здоров’я» (воно там було спочатку) зараз будуть з’ясовувати. Юристи Координаційного центру вже готують звернення до відповідної структури. На 99,9% (хоч остаточно ніколи не можна знати) можна припустити, що це буде виправлено.
Планується окремий стандарт для психотерапевта, який працює у медичних закладах, із додатковими акредитаціями від МОЗ. І окремо — стандарт для немедичного психотерапевта, який працює у своєму методі.
Освітні вимоги та юридичні аспекти
Щодо питання про бакалаврат: чи потрібно буде мати ще й бакалавра з психології, якщо вже є магістратура з психології? Переважна думка — що ні. Адже це прямо суперечить Закону України «Про освіту» і «Про вищу освіту».
У законі закріплено принцип перехресності, це значить, що можна вступати в магістратуру на основі будь-якого бакалаврату. Якщо ж у новому нормативному документі закріплять протилежне положення, воно суперечитиме закону України. Відповідно, люди зможуть оскаржувати це в суді. Наприклад, якщо у когось є диплом магістра психології на основі бакалавра з педагогіки, економіки чи права, така людина має право звернутися до суду і будь-який суд визнає її право, оскільки закон має вищу юридичну силу, ніж підзаконний акт. Ніякий підзаконний акт не може суперечити закону. Наразі чекаємо остаточного рішення. Але все йде до того, що буде достатньо наявності магістратури.
Читати більше
Залишити коментар
Зверніть увагу, що всі поля обов'язкові для заповнення.
Ваш email не буде опубліковано. Він буде використовуватись виключно для подальшої вашої ідентифікації.
Всі коментарі проходять попередню перевірку і публікуються тільки після розгляду модераторами.
Коментарі
Ваш коментар буде першим!